Компанія Apple не в перший раз піддається нападкам зі сторони американського уряду через впроваджене в iOS 8 шифрування даних. Міністерство юстиції США, наприклад, вже заявляло, що Apple може нести відповідальність за загибель дітей. На цей раз відмітився Кірус (чи Сайрус) Уайнс, окружний прокурор Манхетена.

В інтерв’ю на радіо він заявив, що шифрування на iPhone звужує доступ правоохоронних органів до особистих даних користувачів. Знаючи це, смартфонами Apple будуть користуватися терористи.

«Apple створила телефон, котрий знаходиться зовні кола досяжності, стражі правопорядку не можуть отримати до нього доступ, навіть якщо суд винесе таке рішення, – заявив прокурор ведучому передачі The Cats Roundtable. Цим пристроєм напевне будуть користуватися терористи».

Уайнс відмічає, що він розуміє необхідність приватності. Але, за його розумінням, уряд повинен мати доступ до усіх мобільних пристроїв у екстрених випадках.

Компанія Apple стосовно схожих випадків відкрито проголошує, що представники правоохоронних органів мають можливість отримати ту ж саму інформацію іншими шляхами. Наприклад, від операторів мобільного зв’язку. Як заявили представники компанії, якщо поліція чогось бажає, вона повинна піти до користувача та отримати це. Займатися цим – не їхня (компанії) справа.

За допомогою шифрування, як стверджують в Apple, компанія намагається задовольнити потреби користувачів стосовно захисту їхніх особистих даних. Проте представники правоохоронних органів сприймають це як крок у невірному напрямі. Як вони стверджують, через схожий захист інформації поліції буде набагато складніше, навіть за вироком суду, дослідити вміст смартфону – повідомлення, фотографії, календар та списки контактів осіб, що підпадають під підозру. Навіть самі Apple не можуть ім (правоохоронцям) надати ключі для розшифрування інформації на iPhone.

Восени минулого року в Apple заявили, що більше не в змозі передавати правоохоронним органам та спецслужбам конфіденційні дані користувачів, що встановили на свої пристрої iOS 8. У повідомленні, що було опубліковано на офіційному сайті компанії, говориться, що усі пристрої, на котрі встановлена вищезгадана операційна система, автоматично захищені від передачі владі даних, що на них зберігаються.

У березні голова Apple, Тім Кук, розповів, що корпорація протистоїть намаганням американського уряду отримати доступ до персональних даних користувачів під приводом боротьби з тероризмом. Сьогодні існує чималий тиск на IT-компанії з тим, щоб ті встановили так звані бекдори у механізми шифрування з метою протистояння злочинності. Компанія Apple категорично проти цього кроку, тому що бачить приватність базовим правом людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

«Луски ДРАКОНА» – гнучка сонячна батарея товщиною з лист паперу

Американська компанія mPower Technology розробила тонку, гнучку і легку сонячну батарею, якою можна легко обліпити, наприклад, дрон або який-небудь гаджет, істотно підвищивши функціональність будь-якої поверхні. Розробка називається «Dragon SCALE», так як її зовнішній вигляд дійсно більше нагадує луску, ніж сонячну панель. Розробники повідомляють, що їх панелі гнучкі і тонкі, як папір, а їх виготовлення обходиться […]

Verizon: смартфон iPhone 5C не оправдал ожиданий

   В США новые смартфоны iPhone продаются уже около месяца, поэтому есть возможность подвести первые итоги.    Первые статистические данные опубликовал крупнейший американский оператор сотовой связи Verizon, который сделал вывод, что iPhone 5C не оправдал возложенных на него надежд и планов, а вот флагманская модель iPhone 5S пользуется огромным спросом и уже практически проданы все […]

Reeder 2 Beta 1 для Mac

В то время, когда на iOS с читалками для лент RSS дела обстоят отлично, то вот про Mac нельзя такого сказать. Имеется десяток средних клиентов и столько же убогих, а также один-два интересных, имеющих некоторые нюансы. Но нет, ни единого, которого можно было бы назвать идеальным — в эргономике, дизайне интерфейса и функциональности. А может […]