Компанія Apple не в перший раз піддається нападкам зі сторони американського уряду через впроваджене в iOS 8 шифрування даних. Міністерство юстиції США, наприклад, вже заявляло, що Apple може нести відповідальність за загибель дітей. На цей раз відмітився Кірус (чи Сайрус) Уайнс, окружний прокурор Манхетена.

В інтерв’ю на радіо він заявив, що шифрування на iPhone звужує доступ правоохоронних органів до особистих даних користувачів. Знаючи це, смартфонами Apple будуть користуватися терористи.

«Apple створила телефон, котрий знаходиться зовні кола досяжності, стражі правопорядку не можуть отримати до нього доступ, навіть якщо суд винесе таке рішення, – заявив прокурор ведучому передачі The Cats Roundtable. Цим пристроєм напевне будуть користуватися терористи».

Уайнс відмічає, що він розуміє необхідність приватності. Але, за його розумінням, уряд повинен мати доступ до усіх мобільних пристроїв у екстрених випадках.

Компанія Apple стосовно схожих випадків відкрито проголошує, що представники правоохоронних органів мають можливість отримати ту ж саму інформацію іншими шляхами. Наприклад, від операторів мобільного зв’язку. Як заявили представники компанії, якщо поліція чогось бажає, вона повинна піти до користувача та отримати це. Займатися цим – не їхня (компанії) справа.

За допомогою шифрування, як стверджують в Apple, компанія намагається задовольнити потреби користувачів стосовно захисту їхніх особистих даних. Проте представники правоохоронних органів сприймають це як крок у невірному напрямі. Як вони стверджують, через схожий захист інформації поліції буде набагато складніше, навіть за вироком суду, дослідити вміст смартфону – повідомлення, фотографії, календар та списки контактів осіб, що підпадають під підозру. Навіть самі Apple не можуть ім (правоохоронцям) надати ключі для розшифрування інформації на iPhone.

Восени минулого року в Apple заявили, що більше не в змозі передавати правоохоронним органам та спецслужбам конфіденційні дані користувачів, що встановили на свої пристрої iOS 8. У повідомленні, що було опубліковано на офіційному сайті компанії, говориться, що усі пристрої, на котрі встановлена вищезгадана операційна система, автоматично захищені від передачі владі даних, що на них зберігаються.

У березні голова Apple, Тім Кук, розповів, що корпорація протистоїть намаганням американського уряду отримати доступ до персональних даних користувачів під приводом боротьби з тероризмом. Сьогодні існує чималий тиск на IT-компанії з тим, щоб ті встановили так звані бекдори у механізми шифрування з метою протистояння злочинності. Компанія Apple категорично проти цього кроку, тому що бачить приватність базовим правом людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

GAMES. Birzzle Fever – новая игра от Halfbrick

Halfbrick вновь порадовал своим новым детищем. В этот раз компания представила продукт в жанре три-в-ряд – это игра Birzzle Fever. В ней главными героями выступают птички, честно говоря, несколько смахивающие на Angry Birds. Компания Halfbrick уже известна несколькими популярными играми, в число которых входят Fruit Ninja, Jetpack Joyride и Monster Dash. Все ее разработки являются […]

Альбом Веуопсе поставил рекорд iTunes

   Компания Apple практически никогда не рассказывает об успехах отдельных артистов в своем онлайн-магазине Tunes Store. Но в середине декабря такой чести удостоилась певица Бейонсе, которая выпустила названный ее именем эксклюзивный аудиовизуальный альбом для iTunes Store.      В поздравительном пресс-релизе представители Apple указали, что всего за 3 первых дня продаж было куплено 829 тысячи […]

Apple подарувала співробітникам на Різдво навушники Beats

Щороку співробітникам Apple роздають корпоративні подарунки, і в цьому році святкування розпочалося незвично рано – торік святкові подарунки працівникам Тіма Кука вручали тільки в середині грудня. Цього року презенти почали роздавати в самому початку місяця. Нещодавно з'ясувалося, що частина сервісів Apple буде працювати в грудні за спеціальним розкладом через відпустки «яблучних» співробітників. Сьогодні стало відомо, […]