Компанія Apple не в перший раз піддається нападкам зі сторони американського уряду через впроваджене в iOS 8 шифрування даних. Міністерство юстиції США, наприклад, вже заявляло, що Apple може нести відповідальність за загибель дітей. На цей раз відмітився Кірус (чи Сайрус) Уайнс, окружний прокурор Манхетена.

В інтерв’ю на радіо він заявив, що шифрування на iPhone звужує доступ правоохоронних органів до особистих даних користувачів. Знаючи це, смартфонами Apple будуть користуватися терористи.

«Apple створила телефон, котрий знаходиться зовні кола досяжності, стражі правопорядку не можуть отримати до нього доступ, навіть якщо суд винесе таке рішення, – заявив прокурор ведучому передачі The Cats Roundtable. Цим пристроєм напевне будуть користуватися терористи».

Уайнс відмічає, що він розуміє необхідність приватності. Але, за його розумінням, уряд повинен мати доступ до усіх мобільних пристроїв у екстрених випадках.

Компанія Apple стосовно схожих випадків відкрито проголошує, що представники правоохоронних органів мають можливість отримати ту ж саму інформацію іншими шляхами. Наприклад, від операторів мобільного зв’язку. Як заявили представники компанії, якщо поліція чогось бажає, вона повинна піти до користувача та отримати це. Займатися цим – не їхня (компанії) справа.

За допомогою шифрування, як стверджують в Apple, компанія намагається задовольнити потреби користувачів стосовно захисту їхніх особистих даних. Проте представники правоохоронних органів сприймають це як крок у невірному напрямі. Як вони стверджують, через схожий захист інформації поліції буде набагато складніше, навіть за вироком суду, дослідити вміст смартфону – повідомлення, фотографії, календар та списки контактів осіб, що підпадають під підозру. Навіть самі Apple не можуть ім (правоохоронцям) надати ключі для розшифрування інформації на iPhone.

Восени минулого року в Apple заявили, що більше не в змозі передавати правоохоронним органам та спецслужбам конфіденційні дані користувачів, що встановили на свої пристрої iOS 8. У повідомленні, що було опубліковано на офіційному сайті компанії, говориться, що усі пристрої, на котрі встановлена вищезгадана операційна система, автоматично захищені від передачі владі даних, що на них зберігаються.

У березні голова Apple, Тім Кук, розповів, що корпорація протистоїть намаганням американського уряду отримати доступ до персональних даних користувачів під приводом боротьби з тероризмом. Сьогодні існує чималий тиск на IT-компанії з тим, щоб ті встановили так звані бекдори у механізми шифрування з метою протистояння злочинності. Компанія Apple категорично проти цього кроку, тому що бачить приватність базовим правом людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Відтепер Apple TV підтримує функцію панорамного відео

Телевізійна приставка Apple TV розширила свій фунціонал підтримкою відео з кутом огляду в триста шістдесят градусів. Розробкою та випуском офіційної програми для tvOS займалися спеціалісти компанії «Littlstar», що є провідним світовим провайдером панорамних відеороликів, а також фільмів з віртуальною реальністю. За допомогою пульту нової приставки від Apple, користувачі можуть поринути у світ панорамного відео, перегляд […]

Xiaomi представила зовнішній акумулятор ємністю 10 000 мАг з роз’ємом USB-C і цінником в $ 22

Зовнішні акумулятори набирають все більшої популярності – до їх допомоги вдаються не тільки туристи і любителі активного відпочинку, а й усі, кому звичайного заряду батареї смартфона або планшета не вистачає на робочий день. Компанія Xiaomi оголосила про випуск нової портативної батареї ємністю 10000 мАг, оснащеної універсальним роз’ємом USB-C. Після випуску декількох моделей портативних акумуляторів компанія […]

Пользователи iPhone смогут воспользоваться «умными» часами на базе Android Wear

Как известно, последним временем на рынке портативных устройств стало появляться чрезвычайно много «умных» часов. Большинство из них работает на базе операционной системы Android Wear. К пребольшому сожалению владельцев iPhone, эти часы совместимы только с Android-смартфонами. Однако, в преддверии выхода Apple Watch Google готовит сюрприз, а именно планируется предоставить возможность владельцам iPhone работать с «умными» часами […]