Компанія Apple не в перший раз піддається нападкам зі сторони американського уряду через впроваджене в iOS 8 шифрування даних. Міністерство юстиції США, наприклад, вже заявляло, що Apple може нести відповідальність за загибель дітей. На цей раз відмітився Кірус (чи Сайрус) Уайнс, окружний прокурор Манхетена.

В інтерв’ю на радіо він заявив, що шифрування на iPhone звужує доступ правоохоронних органів до особистих даних користувачів. Знаючи це, смартфонами Apple будуть користуватися терористи.

«Apple створила телефон, котрий знаходиться зовні кола досяжності, стражі правопорядку не можуть отримати до нього доступ, навіть якщо суд винесе таке рішення, – заявив прокурор ведучому передачі The Cats Roundtable. Цим пристроєм напевне будуть користуватися терористи».

Уайнс відмічає, що він розуміє необхідність приватності. Але, за його розумінням, уряд повинен мати доступ до усіх мобільних пристроїв у екстрених випадках.

Компанія Apple стосовно схожих випадків відкрито проголошує, що представники правоохоронних органів мають можливість отримати ту ж саму інформацію іншими шляхами. Наприклад, від операторів мобільного зв’язку. Як заявили представники компанії, якщо поліція чогось бажає, вона повинна піти до користувача та отримати це. Займатися цим – не їхня (компанії) справа.

За допомогою шифрування, як стверджують в Apple, компанія намагається задовольнити потреби користувачів стосовно захисту їхніх особистих даних. Проте представники правоохоронних органів сприймають це як крок у невірному напрямі. Як вони стверджують, через схожий захист інформації поліції буде набагато складніше, навіть за вироком суду, дослідити вміст смартфону – повідомлення, фотографії, календар та списки контактів осіб, що підпадають під підозру. Навіть самі Apple не можуть ім (правоохоронцям) надати ключі для розшифрування інформації на iPhone.

Восени минулого року в Apple заявили, що більше не в змозі передавати правоохоронним органам та спецслужбам конфіденційні дані користувачів, що встановили на свої пристрої iOS 8. У повідомленні, що було опубліковано на офіційному сайті компанії, говориться, що усі пристрої, на котрі встановлена вищезгадана операційна система, автоматично захищені від передачі владі даних, що на них зберігаються.

У березні голова Apple, Тім Кук, розповів, що корпорація протистоїть намаганням американського уряду отримати доступ до персональних даних користувачів під приводом боротьби з тероризмом. Сьогодні існує чималий тиск на IT-компанії з тим, щоб ті встановили так звані бекдори у механізми шифрування з метою протистояння злочинності. Компанія Apple категорично проти цього кроку, тому що бачить приватність базовим правом людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Международный тур Тима Кука продолжается, остановка: Ковент-Гарден, Лондон

В считанные дни Генеральный директор Apple побеседовал с президентом Израиля Раувеном Ривлином и канцлером Германии Ангелой Меркель, побывал в Apple Store Берлина и Герцлии, посетил редакторский отдел популярной немецкой газеты BILD. И международное турне Тима Кука продолжается, следующая остановка: фирменный магазин компании в Ковент-Гарден, Лондон.  Business Insider собрали вместе несколько твитов, где представлены фото Тима […]

Microsoft працює над аналогом Apple SIM

Як Ви знаєте, в кінці минулого року Apple SIM з’явилася в Росії. Вкрай корисна штука. Якщо забули, що це, нагадую. По суті, це звичайна SIM-карта, ось тільки для зміни оператора не треба картку міняти. Досить просто вибрати оператора через спеціальний розділ в налаштуваннях. Це просто must have фішка для подорожей. Геть роумінг і купу SIM-карт, можна […]

В App Store почалася чистка

Магазин додатків App Store існує досить давно для того, щоб опинитися безладним. Дійсно, в App Store багато сміття. Apple обіцяла провести чистку, і, згідно з повідомленням французького блогу про Apple iGen.fr, перші кроки вже зроблені. Розробники додатків, чиї продукти давно не отримували оновлень, отримали попередження від компанії Apple з вимогою терміново оновити додаток. На все […]