Компанія Apple не в перший раз піддається нападкам зі сторони американського уряду через впроваджене в iOS 8 шифрування даних. Міністерство юстиції США, наприклад, вже заявляло, що Apple може нести відповідальність за загибель дітей. На цей раз відмітився Кірус (чи Сайрус) Уайнс, окружний прокурор Манхетена.

В інтерв’ю на радіо він заявив, що шифрування на iPhone звужує доступ правоохоронних органів до особистих даних користувачів. Знаючи це, смартфонами Apple будуть користуватися терористи.

«Apple створила телефон, котрий знаходиться зовні кола досяжності, стражі правопорядку не можуть отримати до нього доступ, навіть якщо суд винесе таке рішення, – заявив прокурор ведучому передачі The Cats Roundtable. Цим пристроєм напевне будуть користуватися терористи».

Уайнс відмічає, що він розуміє необхідність приватності. Але, за його розумінням, уряд повинен мати доступ до усіх мобільних пристроїв у екстрених випадках.

Компанія Apple стосовно схожих випадків відкрито проголошує, що представники правоохоронних органів мають можливість отримати ту ж саму інформацію іншими шляхами. Наприклад, від операторів мобільного зв’язку. Як заявили представники компанії, якщо поліція чогось бажає, вона повинна піти до користувача та отримати це. Займатися цим – не їхня (компанії) справа.

За допомогою шифрування, як стверджують в Apple, компанія намагається задовольнити потреби користувачів стосовно захисту їхніх особистих даних. Проте представники правоохоронних органів сприймають це як крок у невірному напрямі. Як вони стверджують, через схожий захист інформації поліції буде набагато складніше, навіть за вироком суду, дослідити вміст смартфону – повідомлення, фотографії, календар та списки контактів осіб, що підпадають під підозру. Навіть самі Apple не можуть ім (правоохоронцям) надати ключі для розшифрування інформації на iPhone.

Восени минулого року в Apple заявили, що більше не в змозі передавати правоохоронним органам та спецслужбам конфіденційні дані користувачів, що встановили на свої пристрої iOS 8. У повідомленні, що було опубліковано на офіційному сайті компанії, говориться, що усі пристрої, на котрі встановлена вищезгадана операційна система, автоматично захищені від передачі владі даних, що на них зберігаються.

У березні голова Apple, Тім Кук, розповів, що корпорація протистоїть намаганням американського уряду отримати доступ до персональних даних користувачів під приводом боротьби з тероризмом. Сьогодні існує чималий тиск на IT-компанії з тим, щоб ті встановили так звані бекдори у механізми шифрування з метою протистояння злочинності. Компанія Apple категорично проти цього кроку, тому що бачить приватність базовим правом людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

iPhone 7 і iPhone 7 Plus порівняли у відмінному відео

Ми вже надивилися на всілякі схеми, патенти і перечитали гори чуток, а тепер настала черга відео, яких нам надавали не багато. Дизайн навряд чи здивує, але подивитися на це варто. Умільці з YouTube-каналу DetroitBORG опублікували свіжий 4K-ролик, в якому порівнюють макети iPhone 7 і iPhone 7 Plus. Подивимося ж і ми. Смартфонів буде два: 4,7 […]

Google почала безкоштовно роздавати плагіни для обробки фотографій

Компанія почала продавати інструменти давно – ще в 2012 році після покупки німецької компанії-розробника Snapseed пошуковий гігант виставив цінник в $ 500 за 7 плагінів. Незабаром вартість опустилася до $ 150, а зараз Nik Collection можна скачати зовсім безкоштовно. Модулі працюють в парі з продуктами Adobe і Apple – все інструкції по застосуванню можна знайти […]

Хтось заплатив більше $ 500 000 за обід з Тімом Куком

Уже чотири роки поспіль в Apple проводиться благодійний аукціон CharityBuzz. На кону – обід з Тімом Куком і дві VIP-перепустки на одне з офіційних заходів компанії. Скоріш за все – на конференцію WWDC. Особистість переможця Apple тримає в таємниці. Цього року переможець аукціону заплатить за ланч $ 515 тис. Початкова ставка на цей раз склала $ 100 […]