Японське місто Фукуока зуміло першим отримати водень з каналізаційних стоків і використовувати його в якості палива для автомобілів.

"Японці отримали водень з каналізаційних стоків і заправляють їм машини"

У розробці технології, проектування та будівництва брали участь Toyota і Mitsubishi, а також Університет Кюсю, які підключилися до проекту після того, як заводу стічних вод були виділені інвестиції в розмірі 12 млн. доларів США.

Незважаючи на всі переваги, станція працює лише 12 годин на добу, бо виробленого там газу достатньо, щоб заправити 65 автомобілів, оснащених водневими паливними елементами. Проте, згідно зі «Star Advertiser», завод може забезпечити воднем до 600 машин щодня. Розробники відзначають, за своєю суттю це «поновлювані джерела, що не залежать від викопного палива». Водень тут виходить з біогазу, що поєднує метан і вуглекислий газ, отримані в процесі розпаду органічних речовин, що знаходяться в каналізаційних стоках.

На сьогоднішній день Японія випереджає всіх за кількістю автомобілів на водневих паливних елементах, в той час як Німеччина знаходиться на другому місці з суттєвим відривом. Країна Вранішнього сонця має вже двох автовиробників, що випускають автомобілі, що працюють на електроенергії, отриманій з водню. Там зареєстровано 80 заправних станцій для водневих транспортних засобів – в чотири рази більше, ніж в штаті Каліфорнія. У той же час в Німеччині встановлено близько 50 таких заправок.

"технології"

Як би там не було, воднева заправна станція, що живиться від заводу, що очищає каналізаційні стоки, – неперевершений стрибок в області екологічно чистих автомобілів. Ця технологія може використовуватися в будь-якій країні.

Йошикацу Танака, головний інженер проекту Toyota Mirai, так прокоментував інноваційну технологію: «Застосування стічних вод [для отримання водню] – повністю невикористане сьогодні джерело палива, що означає, що технологія є перспективною і може стати самодостатньою».

Нагадаємо, що в Еміратах закінчується будівництво еко-міста майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple відкриє фірмовий магазин у Вежі свободи

Apple збирається відкрити фірмовий магазин в новому Всесвітньому торговому центрі. За даними ресурсу CNET, виробник iPhone вже уклав договір на оренду площі в World Trade Center в Нью-Йорку для своєї фірмової торговельної точки. Власник будівлі компанія Westfield вже здала в оренду велику частину площ під комерційну діяльність. Це близько 120 000 кв. м. на нижніх […]

5,8-дюймовий iPhone отримає 2K-дисплей

Днями відомий аналітик KGI Securities Мін-Чі Куо поділився новою інформацією про наступне покоління яблучних смартфонів. За його даними, в одному з нових iPhone компанія Apple використовує екран з роздільною здатністю 2К. Експерт стверджує, що новий 5,8-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 2800 на 1242 пікселів займе всю фронтальну поверхню iPhone. Однак частину екрану дисплею займе віртуальна клавіатура. […]

Елон Маск в черговий раз «пройшовся» на тему Apple Car

Генеральний директор Tesla Motors Елон Маск вважає Apple єдиною IT-корпорацією, здатною заявити про себе на терені автомобілебудування. Про це Маск заявив в ході конференції Code Conference, зазначивши також, що плани компанії з Купертіно зі створення власного електрокара виглядають відірваними від реальності і навіть відсталими. «Google проробляє дійсно велику роботу, розвиваючи потенціал по-справжньому автономного транспортного засобу, – відмітив Маск […]