Японське місто Фукуока зуміло першим отримати водень з каналізаційних стоків і використовувати його в якості палива для автомобілів.

"Японці отримали водень з каналізаційних стоків і заправляють їм машини"

У розробці технології, проектування та будівництва брали участь Toyota і Mitsubishi, а також Університет Кюсю, які підключилися до проекту після того, як заводу стічних вод були виділені інвестиції в розмірі 12 млн. доларів США.

Незважаючи на всі переваги, станція працює лише 12 годин на добу, бо виробленого там газу достатньо, щоб заправити 65 автомобілів, оснащених водневими паливними елементами. Проте, згідно зі «Star Advertiser», завод може забезпечити воднем до 600 машин щодня. Розробники відзначають, за своєю суттю це «поновлювані джерела, що не залежать від викопного палива». Водень тут виходить з біогазу, що поєднує метан і вуглекислий газ, отримані в процесі розпаду органічних речовин, що знаходяться в каналізаційних стоках.

На сьогоднішній день Японія випереджає всіх за кількістю автомобілів на водневих паливних елементах, в той час як Німеччина знаходиться на другому місці з суттєвим відривом. Країна Вранішнього сонця має вже двох автовиробників, що випускають автомобілі, що працюють на електроенергії, отриманій з водню. Там зареєстровано 80 заправних станцій для водневих транспортних засобів – в чотири рази більше, ніж в штаті Каліфорнія. У той же час в Німеччині встановлено близько 50 таких заправок.

"технології"

Як би там не було, воднева заправна станція, що живиться від заводу, що очищає каналізаційні стоки, – неперевершений стрибок в області екологічно чистих автомобілів. Ця технологія може використовуватися в будь-якій країні.

Йошикацу Танака, головний інженер проекту Toyota Mirai, так прокоментував інноваційну технологію: «Застосування стічних вод [для отримання водню] – повністю невикористане сьогодні джерело палива, що означає, що технологія є перспективною і може стати самодостатньою».

Нагадаємо, що в Еміратах закінчується будівництво еко-міста майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

День Мартіна Лютера Кінга Тім Кук присвятив волонтерству

У національне свято, що відзначається на честь Мартіна Лютера Кінга-молодшого, сотні співробітників Apple зайнялися волонтерством. До колег приєднався сам Тім Кук і разом з працівниками відправився в початкову школу Санті, що розташована в місті Сан-Хосе штату Каліфорнія, де понеділок був вихідним днем.  У Twitter CEO Apple опублікував два знімки, на одному з яких він лагодить […]

О поддержке Apple Pay объявили еще несколько игроков рынка

Недавно мы сообщали о первых статистических данных работы Apple Pay.  Напомним, что система оплаты существует на рынке не более квартала, а ее уровень использования стремительно ползет вверх. Сегодня ресурс 9to5mac поделился новостями о расширении площади использования мобильных платежей: о введении поддержки Apple Pay поделились розничная сеть косметических средств Sephora, сервис по продаже билетов Tickets.com, Disney […]

Apple Music отримав новий додаток під Android та оновлення API

Стрімінговий сервіс Apple продовжує активно розвиватися на доступних платформах. Сьогодні Music отримав оновлення додатка для Android і розширене API для сторонніх розробників. У версії 0.9.8, Apple Music нарешті навчився програвати відео і дозволив активувати сімейну підписку в налаштуваннях оплати. Відеоконтент можна знайти в розділі Нове, а також з пошуку. Сімейний план дозволяє підключити до 6 […]