Японське місто Фукуока зуміло першим отримати водень з каналізаційних стоків і використовувати його в якості палива для автомобілів.

"Японці отримали водень з каналізаційних стоків і заправляють їм машини"

У розробці технології, проектування та будівництва брали участь Toyota і Mitsubishi, а також Університет Кюсю, які підключилися до проекту після того, як заводу стічних вод були виділені інвестиції в розмірі 12 млн. доларів США.

Незважаючи на всі переваги, станція працює лише 12 годин на добу, бо виробленого там газу достатньо, щоб заправити 65 автомобілів, оснащених водневими паливними елементами. Проте, згідно зі «Star Advertiser», завод може забезпечити воднем до 600 машин щодня. Розробники відзначають, за своєю суттю це «поновлювані джерела, що не залежать від викопного палива». Водень тут виходить з біогазу, що поєднує метан і вуглекислий газ, отримані в процесі розпаду органічних речовин, що знаходяться в каналізаційних стоках.

На сьогоднішній день Японія випереджає всіх за кількістю автомобілів на водневих паливних елементах, в той час як Німеччина знаходиться на другому місці з суттєвим відривом. Країна Вранішнього сонця має вже двох автовиробників, що випускають автомобілі, що працюють на електроенергії, отриманій з водню. Там зареєстровано 80 заправних станцій для водневих транспортних засобів – в чотири рази більше, ніж в штаті Каліфорнія. У той же час в Німеччині встановлено близько 50 таких заправок.

"технології"

Як би там не було, воднева заправна станція, що живиться від заводу, що очищає каналізаційні стоки, – неперевершений стрибок в області екологічно чистих автомобілів. Ця технологія може використовуватися в будь-якій країні.

Йошикацу Танака, головний інженер проекту Toyota Mirai, так прокоментував інноваційну технологію: «Застосування стічних вод [для отримання водню] – повністю невикористане сьогодні джерело палива, що означає, що технологія є перспективною і може стати самодостатньою».

Нагадаємо, що в Еміратах закінчується будівництво еко-міста майбутнього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Як зламати пароль і обліковий запис OS X за 3 хвилини

Ви забули пароль адміністратора для включення свого Mac? Не біда, у Apple є рішення. Всього за пару хвилин ви можете легко скинути свій пароль і встановити новий… Ось тільки зробити це може будь-стороння людина, яка отримає доступ до вашого Mac. Розбираємося в цій особливості OS X. Як скинути пароль MacBook Будьмо оптимістами і вирішимо, що […]

У Нью-Йорку телефонні будки замінять на Wi-Fi-споти

Точки доступу Wi-Fi в Нью-Йорку замінять старі телефонні будки. Згідно з програмою LinkNYC, по всьому місту буде встановлено понад 7500 безкоштовних хабів. Кожен спот дозволить користуватися інтернетом зі швидкістю до 1 Гб / с. Програму LinkNYC по установці таких точок доступу анонсували ще в листопаді 2014 року, а до її реалізації приступили лише зараз. Перший […]

Міжнародний маркетплейс репетиторів Preply залучив $ 1,3 млн інвестицій

Міжнародна освітня платформа Preply, про яку ми вже писали раніше, залучила $ 1,3 млн інвестицій в обмін на акції компанії і тепер підготувалася до виходу на нові ринки. У раунді взяли участь європейські венчурні фонди і ангельські інвестори. Очолили seed-раунд інвестори Маріуш Гралевскі (DocPlanner, Польща), Пшемислав Гацек (Grupa Pracuj, Польща) та Артур Коста (Booking.com, 2003-2012 […]