"Вчені з Берклі розробили мікроскопічні датчики, що імплантуються в тіло"

Інженери з Каліфорнійського університету в Берклі імплантували в м’язові тканини і периферичну нервову систему щурів крихітні датчики, які відстежують їх життєві показники.

Через мікроскопічні розміри вчені називають ці імплантанти нейронним пилом. Датчик імплантанта працює за рахунок електрики, яку створює п’єзоелектричний кристал з ультразвукових коливань, які випускаються кожні 100 мікросекунд. Ультразвук, на відміну від радіохвиль, дозволяє працювати навіть з мікроскопічними імплантантами. Зараз довжина одного імплантанту становить 3 міліметри, але вчені обіцяють, що в майбутньому зможуть зробити його ще меншим.

«Раніше у дослідників не було можливості здійснювати телеметричні спостереження зсередини людського тіла, тому що вони не могли помістити в організм щось настільки мініатюрне. Але тепер можна впровадити цей крихітний датчик в м’язи, нерви, шлунково-кишковий тракт і отримати всі потрібні дані», – Мішель Махарбіз, автор дослідження.

«Вся принадність у тому, що тепер датчики досить малі, щоб застосовувати їх навіть в периферичної нервовій системі, наприклад, для контролю сечового міхура або придушення апетиту», – каже професор неврології Хосе Кармена.

Зараз команда працює на тим, щоб нейронний пил міг працювати всередині людського організму десятиліттями, не відторгаючись і не піддаючись розпаду. На сьогоднішній день електроди, імплантовані в мозок для управління протезами, підключаються до проводів, які виходять через отвори в черепі. А мікроскопічні нейронні порошинки зможуть стати мікроскопічними бездротовими датчиками.

«Щоб паралізований пацієнт міг керувати комп’ютером або роботизованою рукою, ми просто імплантуємо йому електрод у мозок, і цього вистачить на все життя», – говорить Райан Нілі, аспірант кафедри нейробіології Каліфорнійського університету в Берклі.

Про подібні дослідження ти можеш прочитати в цьому матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

iPhone 7 і iPhone 7 Plus здивують різноманітністю кольорів корпусу

У червні з’явилася інформація про те, що Apple планує запустити для майбутнього iPhone 7 темно-синю кольорову опцію, яка може замінити сіру модель під офіційною назвою Space Gray. Пізніше японський блог MacOtakara уточнив, що новий колір насправді виявиться набагато більш темним варіантом «сірого космосу», що застосовується в серії iPhone 6s, який близький до чорного, але не […]

СЕО Apple Тим Кук высказался резко против законопроектов

В ряде штатов США (Иллинойс, Арканзас и другие) принят закон, открыто поощряющий население к дискриминации инакомыслящих. Тим Кук высказал в Твиттере всё своё возмущение принятым постановлением и призвал власти ветировать подобные законодательные инициативы. 29 марта, газета Washington Post опубликовала письмо СЕО Apple о этой теме.  В письме говорится о том, что Тим Кук выступает против […]

Apple знову визнана найбільш екологічно чистою компанією

В останні кілька років компанія Apple вкладає значні кошти в різноманітні «зелені» проекти і технології. На сьогоднішній день багато з яблучних роздрібних магазинів і дата-центрів отримують енергію з відновлюваних джерел. Причому Apple не планує зупинятися на досягнутому. Компанія хоче повністю перейти на відновлювані джерела енергії. Інтерес Apple до «зелених» технологій та відновлювальних джерел енергії в […]