"Вчені з Берклі розробили мікроскопічні датчики, що імплантуються в тіло"

Інженери з Каліфорнійського університету в Берклі імплантували в м’язові тканини і периферичну нервову систему щурів крихітні датчики, які відстежують їх життєві показники.

Через мікроскопічні розміри вчені називають ці імплантанти нейронним пилом. Датчик імплантанта працює за рахунок електрики, яку створює п’єзоелектричний кристал з ультразвукових коливань, які випускаються кожні 100 мікросекунд. Ультразвук, на відміну від радіохвиль, дозволяє працювати навіть з мікроскопічними імплантантами. Зараз довжина одного імплантанту становить 3 міліметри, але вчені обіцяють, що в майбутньому зможуть зробити його ще меншим.

«Раніше у дослідників не було можливості здійснювати телеметричні спостереження зсередини людського тіла, тому що вони не могли помістити в організм щось настільки мініатюрне. Але тепер можна впровадити цей крихітний датчик в м’язи, нерви, шлунково-кишковий тракт і отримати всі потрібні дані», – Мішель Махарбіз, автор дослідження.

«Вся принадність у тому, що тепер датчики досить малі, щоб застосовувати їх навіть в периферичної нервовій системі, наприклад, для контролю сечового міхура або придушення апетиту», – каже професор неврології Хосе Кармена.

Зараз команда працює на тим, щоб нейронний пил міг працювати всередині людського організму десятиліттями, не відторгаючись і не піддаючись розпаду. На сьогоднішній день електроди, імплантовані в мозок для управління протезами, підключаються до проводів, які виходять через отвори в черепі. А мікроскопічні нейронні порошинки зможуть стати мікроскопічними бездротовими датчиками.

«Щоб паралізований пацієнт міг керувати комп’ютером або роботизованою рукою, ми просто імплантуємо йому електрод у мозок, і цього вистачить на все життя», – говорить Райан Нілі, аспірант кафедри нейробіології Каліфорнійського університету в Берклі.

Про подібні дослідження ти можеш прочитати в цьому матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple патентує нові розумні навушники для мобільних пристроїв

Днями в мережі з'явилася інформація про нову патентну заявку, яка подана компанією Apple. У ній описані не зовсім звичайні навушники для мобільних пристроїв. Їх відмінною особливістю є спеціальний механізм, який дозволяє швидко перемикатися між бездротовим і провідним режимами. Згідно з наявними даними, в майбутньому купертінівці можуть випустити розумні навушники для iPhone і iPad. Вони будуть […]

Виробник чохлів назвав габарити iPhone 7

Припущення про те, що наступне покоління iPhone зовні не буде принципово відрізнятися від iPhone 6s, отримали нові підтвердження. Видання Pocket-Ink опублікувало фотографію захисного скла для пристрою, який має ідентичні розміри з протектором актуальних моделей, а також аксесуарів від компанії Cygnett. За інформацією, отриманою від відомого виробника захисних аксесуарів Cygnett, габарити iPhone не зміняться. Тому чохли […]

Ілон Маск: Стів Джобс був дуже різким у висловлюваннях

У своєму прагненні змінити світ та залишити після себе значимий слід, геніальний підприємець Стів Джобс часто поводив себе вкрай егоцентрично та дуже нагло, отримавши славу людини з тяжким характером. Втім, вдова Стіва, Лорен Пауел, явно б не погодилась з цим твердженням, а от глава Tesla, Ілон Маск, дозволив собі назвати засновника Apple людиною з недоліками. […]