"нейромережа"

Вчені з Лісабонського університету створили нейромережу, яка визначає, чи варто буквально розуміти сенс повідомлень в Twitter. Про це пише New Scientist.

Технологія заснована на обробці даних, які допоможуть зрозуміти контекст кожного твіту – в першу чергу, всіх попередніх твітів і дій користувача в соцмережі.

«Лексичні репліки самі по собі не несуть достатньої інформації для розпізнавання іронічних інтонацій. Критично важливо розуміти контекст висловлювання, навіть для людей», – каже автор дослідження Сільвіо Амір.

Наприклад, повідомлення «Хіба Обама не крутий?!» може виражати абсолютно протилежні емоції в залежності від того, хто його пише – демократ чи республіканець. Щоб визначити, чи варто розуміти її буквально, нейромережа відстежує, кого фоловить користувач: республіканців або демократів, і таким чином вичисляє його політичні уподобання. Програма також завдає дані про кожного користувача на карту політичних уподобань.

"нейромережа"

Карта показує, кого фоловлять користувачі – республіканців чи демократів. Синіми крапками позначені користувачі, які підписані хоча б на один аккаунт демократів: @BarackObama, @HillaryClinton і @BernieSanders. Червоними – ті, хто підписані на акаунти республіканців: @marcorubio, @tedcruz і @realDonaldTrump. Ілюстрація: Silvio Amir

Якщо програма визначає, що висловлювання в твіті йде врозріз з тим, що пишуть більшість людей з тієї ж групи, то, скоріше за все, це – сарказм. Такий висновок програма робить і в тому випадку, якщо знаходить в бекграунді користувача твіти з протилежним змістом. Детальніше про технологію можна прочитати тут.

Амір говорить, що цю програму можна використовувати для вивчення повідомлень на будь-якій мові і на будь-якій платформі, де відкрита інформація про користувача і його активність. Дослідник Марк Карман з Університету Монаша вважає, що таку технологію визначення сарказму можна легко об’єднати з іншими – наприклад, з відстеженням емоцій, і вона стане знахідкою для маркетологів і розробників ботів-асистентів.

Наступного тижня команда представить свої напрацювання на CoNLL, конференції з обробки природної мови в Берліні, яку спонсорує Google. За словами Аміра, програма чітко формулює сарказм в 87% випадків. Це трохи вище, ніж результат, якого домоглися вчені з Університету Карнегі-Меллон в США. У січні вони теж представили алгоритм, який знаходить сарказм в письмовій мові з точністю 85%.

Нещодавно фахівці з Yahooo заявили, що розробили нейромережу, яка вміє знаходити в коментарях мову ворожнечі і в 90% випадків чітко формулює повідомлення з образливими конотаціями.

Можливо, вам цікаво буде дізнатися про те, що Китай хоче створити квантовий космічний інтернет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Компанії Tesla Motors і SolarCity можуть об’єднатися

Між Tesla Motors і SolarCity завжди існував міцний зв'язок. Елон Маск є головою обох компаній, а SolarCity, до того ж, заснована його кузенами. Але тепер компанії можуть і зовсім об'єднатися. Вже сьогодні існують проекти спільних зарядних станцій Tesla і SolarCity. Тепер же Tesla Motors має намір зовсім викупити SolarCity. За словами Елона Маска, він має […]

Фонд Berkshire Hathaway купив понад 9 мільйонів акцій Apple

Після публікації фінансових результатів за другий квартал 2016 фінансового року, деякі великі інвестори яблучної компанії вирішили продати свої акції. Однак залишилися і ті, хто ще вірить в Apple. До числа останніх відноситься мільярдер Уоррен Баффет. Як стало відомо виданню Bloomberg, інвест-фонд Berkshire Hathaway, який очолює Уоррен Баффет, придбав 9,81 мільйонів акцій виробника iPhone. Якщо враховувати, […]

Apple соврала: проблемы с WiFi в OS X Yosemite 10.10.1 не решены

Одним из официально анонсированных моментов обновления OS X Yosemite 10.10.1 стало улучшение поддержки программным обеспечением беспроводной сети WiFi. Однако, как сообщает ComputerWorld, проблема финальной OS X Yosemite сохранилась даже после ее апгрейда.   Форум техподдержки собрал уже более 1000 сообщений от пользователей о внезапном отключении Mac от сети WiFi спустя пару минут после ее активации. […]