"Японське телебачення почало мовлення в дозволі 8K"

Японська телемовна компанія NHK в понеділок почала перші регулярні супутникові трансляції телепрограм у розширенні 8K. Тестовий канал називається “Super Hi-Vision”.

Показують на ньому різний контент в уже відносно звичному дозволі 4K, а також в більш високому 8K (7680 на 4320 пікселів). Картинка 8K містить вчетверо більше точок, ніж 4K і в 16 разів більше, ніж стандартне зображення FullHD. Стандарт 8K також дозволяє передавати звук в 22.2-канальному форматі.

Доступний в 8K контент поки досить специфічний: наприклад, концерт зірки J-pop Кяру Памю Памю, виконання творів Бетховена оркестром під керуванням японського диригента Сейджі Озави або кращі моменти церемонії відкриття Лондонської Олімпіади 2012 року.

Поставки 8K-обладнання для споживчого ринку поки ще не стартували – адже більшість глядачів поки навіть до 4K-телевізорів відносяться як до зверхдорогої технологічної іграшки. Тому в NHK вирішили організувати по всій Японії загальнодоступні “пункти перегляду”, обладнані 8K-екранами. На них планується показувати, в тому числі, 8K-трансляції з Олімпіади в Ріо.

Може скластися враження, що NHK біжить попереду паровоза. Однак без такого просування поширення нових стандартів зображення йшло б ще повільніше. Досить зазначити, що перші HD-трансляції (з роздільною здатністю 720p) NHK проводила ще у вісімдесятих, за пару десятків років до того, як такий дозвіл став звичним в продуктах для масового ринку.

Просто цікава інформація.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Твік Goodges дозволяє кастомізувати значки з повідомленнями на іконках додатків

Goodges – це новий твік із магазину Cydia, який дозволяє прибрати стандартні значки з повідомленнями з іконок додатків та замінити їх більш стильними ярличками. Твік чудово підійде тим, кому звичайні червоні бейджі повідомлень здаються негарними. Після встановлення Goodges, необхідно провести певні налаштування в «рідному» iOS-додатку «Налаштування». Користувач може на свій розсуд обрати, як саме будуть виглядати […]

iPhone 7 пророкують 256 ГБ вбудованої пам’яті

Отже, ми вже остаточно і безповоротно розібралися, як же буде називатися майбутній флагман Apple. Тепер настав час дізнатися, скільки ж в підсумку буде пам’яті в дорогій версії смартфону. Ресурс DigiTimes, посилаючись на власні джерела і попередні «витоки», впевнений – 256 ГБ. Основне навантаження робилося на звіти китайського ресурсу MyDrivers і тайванську дослідницьку компанію TrendForce. Проаналізувавши […]

Сканер відбитків Touch ID буде вбудований в кнопку живлення нових MacBook Pro

В цьому році Apple планує випустити повністю оновлену серію MacBook Pro. За інформацією обізнаних джерел, ноутбуки нового покоління стануть тоншими і легшими. Крім того, у них з’явиться датчик Touch ID для біометричної ідентифікації користувачів. Поряд з додатковим сенсорним OLED-екраном у верхній частині клавіатури Apple додасть в нові MacBook Pro сканер відбитків пальців. Він буде інтегрований […]