3D-фільми занурюють нас в цікавий і захоплюючий світ об’ємного відео. В кінотеатрах перегляд 3D-фільмів вже давно став звичайною справою. Але є у сучасній стереоскопічній технології один вагомий недолік – необхідність надягати спеціальні окуляри.

"3D"

ВАле вже існують альтернативні технології, які дозволяють створювати об’ємне зображення без застосування окулярів. Є вже і комерційні версії таких технологій. У тій же Nintendo 3DS використовується автостереоскопічний дисплей, що дозволяє насолоджуватися тривимірним зображенням. Але якщо на невеликих екранах це працює непогано, то при масштабуванні дисплея до розмірів великих ТБ у розробників виникають проблеми.

Своє рішення запропонували фахівці з Массачусетського технологічного інституту. Команда дослідників з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту МТІ (MIT Computer Science and Artificial Intelligence Lab, CSAIL) і ізраїльського Науково-дослідного інституту імені Вейцмана продемонстрували дисплей, який дозволяє переглядати 3D-фільми без використання окулярів.

Пристрій, названий нехитрим ім’ям Cinema 3D, використовує спеціальний масив лінз і дзеркал. Важлива особливість технології в тому, що глядачі можуть насолоджуватися об’ємною картинкою з різних місць кімнати. Відзначимо, в багатьох 3D-технологіях без окулярів суворе розміщення глядачів перед екраном є одним з найбільш прикрих обмежень. Іншим обмеженням є невисокий дозвіл картинки.

Поки що розробка перебуває на стадії прототипу. Ключовою особливістю технології є використання відразу декількох параллаксних бар’єрів. Таким чином, кожен глядач в залежності від свого місця розташування дивиться на зображення крізь відповідний параллаксний бар’єр. Для досягнення потрібного ефекту використовується оптична система з безлічі лінз і дзеркал. При цьому можна домогтися досить високого дозволу картинки.

На жаль, технологія Cinema 3D ще далека від реального практичного впровадження. Поточна версія вимагає громіздкої оптичної системи, а розмір екрану ледь перевищує стандартний аркуш паперу. Але теоретично габарити дисплея включають прямі набагато більше. У будь-якому випадку, зусилля інженерів в цьому напрямку гідні поваги.

Також, можливо, ви захочете дізнатися, яку саме технологію Apple просять ніколи не реалізовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple попросила Foxconn і Pegatron розглянути можливість перенесення виробництва iPhone в США після обрання Трампа

Foxconn за запитом компанії Apple розглядає можливість перенесення збірки iPhone з Південно-Східної Азії в США. Про це пише Nikkei з посиланням на інформовані джерела. «Apple запропонувала компаніям Foxconn і Pegatron розглянути можливість перенести виробництво iPhone в США. Foxconn відповів на запит, в свою чергу в Pegatron відмовилися обговорювати подібний план через побоювання високих витрат при […]

Джон Фавро знявся у рекламному ролику Apple

Не так давно Apple повідомила про вихід нового рекламного ролику про iPhone 6s, в якому знявся американський актор та продюсер Джон Фавро. Відео вже можна подивитися, зайшовши на офіційний YouTube-канал «яблучної» компанії. Для вашої зручності, публікуємо відео ще й тут. Як ви можете побачити, промо-ролик, що триває біля п’ятнадцяти секунд, демонструє глядачу Джона Фавро, який […]

Qualcomm першій в світі вдалося встановити з’єднання 5G New Radio

Qualcomm Technologies оголосила про перше успішне тестування 5G-з’єднання на основі New Radio (NR) в 3GPP. Цей стандарт розробники планують запустити на глобальному рівні для мереж п’ятого покоління. Випробування проводилися на базі прототипу 6 ГГц-системи, яка функціонувала на середніх частотах від 3,3 ГГц до 5,0 ГГц, демонструючи, як технологія 5G NR може передавати кілька гігабіт даних […]