3D-фільми занурюють нас в цікавий і захоплюючий світ об’ємного відео. В кінотеатрах перегляд 3D-фільмів вже давно став звичайною справою. Але є у сучасній стереоскопічній технології один вагомий недолік – необхідність надягати спеціальні окуляри.

"3D"

ВАле вже існують альтернативні технології, які дозволяють створювати об’ємне зображення без застосування окулярів. Є вже і комерційні версії таких технологій. У тій же Nintendo 3DS використовується автостереоскопічний дисплей, що дозволяє насолоджуватися тривимірним зображенням. Але якщо на невеликих екранах це працює непогано, то при масштабуванні дисплея до розмірів великих ТБ у розробників виникають проблеми.

Своє рішення запропонували фахівці з Массачусетського технологічного інституту. Команда дослідників з Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту МТІ (MIT Computer Science and Artificial Intelligence Lab, CSAIL) і ізраїльського Науково-дослідного інституту імені Вейцмана продемонстрували дисплей, який дозволяє переглядати 3D-фільми без використання окулярів.

Пристрій, названий нехитрим ім’ям Cinema 3D, використовує спеціальний масив лінз і дзеркал. Важлива особливість технології в тому, що глядачі можуть насолоджуватися об’ємною картинкою з різних місць кімнати. Відзначимо, в багатьох 3D-технологіях без окулярів суворе розміщення глядачів перед екраном є одним з найбільш прикрих обмежень. Іншим обмеженням є невисокий дозвіл картинки.

Поки що розробка перебуває на стадії прототипу. Ключовою особливістю технології є використання відразу декількох параллаксних бар’єрів. Таким чином, кожен глядач в залежності від свого місця розташування дивиться на зображення крізь відповідний параллаксний бар’єр. Для досягнення потрібного ефекту використовується оптична система з безлічі лінз і дзеркал. При цьому можна домогтися досить високого дозволу картинки.

На жаль, технологія Cinema 3D ще далека від реального практичного впровадження. Поточна версія вимагає громіздкої оптичної системи, а розмір екрану ледь перевищує стандартний аркуш паперу. Але теоретично габарити дисплея включають прямі набагато більше. У будь-якому випадку, зусилля інженерів в цьому напрямку гідні поваги.

Також, можливо, ви захочете дізнатися, яку саме технологію Apple просять ніколи не реалізовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Поділитися

Apple припинила підтримку і виробництво iPod nano і iPod shuffle

Компанія Apple вирішила «спростити» лінійку своїх плеєрів, прибравши з неї iPod nano і iPod shuffle. Згідно з наявними даними, купертінівці вже припинили виробництво цих пристроїв. Попутно на офіційному сайті Apple були закриті розділи, присвячені iPod nano і iPod shuffle. Варто відзначити, що поки користувачі ще можуть знайти iPod nano і iPod shuffle в продажу. Однак […]

Bioо Lite: квітка, яка зарядить iPhone

Закони природи на стороні технологій. Якщо ви добре вчилися в школі і відвідували уроки біології, то напевно пам'ятаєте, що всі рослини беруть участь у виробництві енергії. Поглинаючи вуглекислий газ, вони виділяють кисень, використовуючи для цього енергію сонця і води. Відбувається цей процес під час фотосинтезу. Іспанські вчені з компанії Bioo Lite знайшли спосіб перетворити квітку […]

Якою може бути iOS 11 на iPhone 8 (3 варіанти)

Ми вжездогадуємося, як буде виглядати iPhone 8, але нічого не знаємо про інтерфейс iOS під новий дисплей. Дизайнер Макс Радберг вирішив пофантазувати на цю тему. Базуючись на чутках про новинки в iOS 11 і дизайн смартфону, він показав інтерфейс операційної системи, вірніше, лише її частини, на прикладі App Store. Отже, ми бачимо три варіанти відображення […]