Лазери європейського супутника Aelous почали використовувати для прогнозу погоди. Це допоможе поліпшити короткострокові прогнози – на найближчі 1-3 дні.

Дані європейського супутника Aelous для вимірювання швидкості вітру почали використовувати для оперативних прогнозів погоди. Пристрій стежить за напрямом і швидкістю вітру за допомогою ультрафіолетового випромінюваннйя, вловлюючи віддзеркалення світла в міру того, як розсіюбться молекули і частинки, що переносяться по повітрю.

Європейський центр з прогнозу погоди вже робив попередні висновки, спираючись на ці дан й тепер підтвердив, що вони надійні для повсякденного використання. Британська організація, розташована в Редінгу, тепер вносить ці дані в свої цифрові моделі, які прогнозують погоду на 1-3 дні вперед.

У 2020 році Meteo France і DWD (Німеччина) також почнуть використовувати дані супутника. Дослідники з США проводять імітаційне моделювання для оцінки переваг такого методу прогнозування.

Дані дослідників про вітер завжди відрізнялись. Зазвичай їх отримували за допомогою анемометрів, метеорологічних куль і літаків. При цьому супутники, які також можуть передати дані про рух вітру, виходили з того, в який бік летять хмари або яку нерівність можна спостерігати на морі.

Однак дослідники відзначають, що це обмежені показники, які говорять про те, що відбувається в певних місцях або на певній висоті. Aeolus збирає дані про вітер по всій Землі до стратосфери, в просторі, висотою 30 км.

Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник Aeolus в серпні 2018 року, підготовка до місії йшла 16 років. Супутник спочатку пройшов тримісячний тестовий період, по його завершенню фахівці почали аналізувати отримані дані про вітри і складати на їх основі моделі і карти.

Коментарі закриті.

Поділитися
Коментарів немає | 06.07.2016 13:29

Вихід Великобританії з ЄС призведе до падіння продажів техніки Apple

Економічний спад, невизначеність на фондовому ринку Великобританії та інші економічні наслідки, викликані рішенням жителів країни про вихід зі складу ЄС, призводять до зниження попиту на продукцію Apple. Про це повідомив аналітик Citigroup Global Markets Джим Сува. За словами експерта, економічний спад на фондових ринках тепер неминучий для Англії після ухвалення рішення про вихід зі складу […]

Коментарів немає | 10.06.2016 05:29

Apple готує цілий ряд змін для магазину App Store

За кілька днів до початку конференції WWDC 2016 старший віце-президент з маркетингу корпорації Apple Філ Шиллер поділився деякими подробицями про прийдешнє масштабне оновлення магазину App Store. Повідомляється, що нововведення будуть носити глобальний характер і торкнуться як розробників, так і користувачів. Зараз відомо про декілька основних пунктів: Істотне зниження часу перевірки додатку перед публікацією в App Store. Варто […]

Коментарів немає | 08.02.2015 15:59

Альтернативная клавиатура SwiftKey получила поддержку русского языка

Как известно, одновременно с выпуском мобильной «операционки» iOS 8 всем разработчикам был предоставлен доступ к новому языку программирования Swift. Помимо разработки приложений на новом языке программирования, специалисты получили возможность создавать разнообразные клавиатуры для iPhone и iPad. Пользователям долго ждать не пришлось – за короткое время они получили очень много альтернативных клавиатур, в том числе и […]